شیوه نامه ارائه خدمات جهت پرداخت خسارت

گروه بازرگانی فرنیا وارد کننده تایر های با کیفیت بالا و دارای تمامی استاندارد های جهانی، از کشورچین با نشان تجاری KAPSEN می باشد. در طی 30 سال فعالیت مدیران این گروه در بازار ، همواره سعی بر آن بوده که به چشم انداز و ماموریت خود پایبند باشند و مشتری را با رعایت تمامی اصول فروش نه تنها برای یکبار خرید بلکه با هدف ارتباط دایم در طولانی مدت حفظ کرده و با ارائه خدمات پس از فروش گسترده در سراسر کشور بستری امن و مطمئن برای آن ها ایجاد کنند. در راستای سیاست های حمایتی از حقوق مصرف کنندگان، خط مشی این شرکت در ارائه خدمات پس از فروش ارائه می گردد:

فرآیند فروش و فعال سازی گارانتی
در این مرحله مشتری با مراجعه به شعب، نمایندگی و یا عاملیت های فروش شرکت در سراسر کشور اقدام به انتخاب تایر مناسب با بهره گیری از مشاوره کارشناسان آموزش دیده ما می نماید و پس از اطمینان از سلامت آن کالا را تحویل می گیرد. ضمنا همراه با تحویل کالا مدارک زیر را نیز دریافت می کند:
1- کارت گارانتی شرکت
2- راهنمای فعال کردن گارانتی از روی وب سایت شرکت حاوی توضیحاتی در مورد روش بهینه نگهداری و نحوه خواندن اطلاعت تایر خریداری شده
3- فرم رضایت مندی از برخورد کارمندان بخش فروش
مشتری با وارد کردن کد DOT در سامانه اینترنتی و کد نمایندگی در سامانه اینترنتی شرکت ، پیامی بر روی تلفن همراه خود با مضمون فعال شدن گارانتی و کد مشتری دریافت می کند. این کد در پایگاه اطلاعاتی شرکت به مدت حداقل 5 سال نگهداری می شود.

مصرف کننده محترم،
در هنگام خرید حتما” می بایستی تایر را به همراه کارت گارانتی از نماینده ما تهیه نمایید. مدنظر داشته باشید در هنگام خسارت وارده به تایر شما، ارسال این کارت به همراه تایر خسارت دیده جهت استفاده از شرایط گارانتی الزامی می باشد.

مراحل پرداخت خسارت به مشتری :
1) شناسایی عیب در تایر خریداری شده در مدت زمان گارانتی توسط مشتری:
پس از تشخیص عیب در لاستیک ، طبق اطلاعات موجود بر روی کارت گارانتی مشتری با دفتر مرکزی شرکت تماس برقرار کرده و ضمن ارایه کد DOT درج شده بر روی کارت گارانتی و کد مشتری، شکایت خود را به واحد پشتیبانی اعلام می نماید. شرکت پس از بررسی کد مورد نظر در پایگاه های داده خود و اطمینان از عدم پایان دروه گارانتی شماره و آدرس نزدیک ترین شعبه خدماتی در کشور را به مشتری اعلام می کند. سپس مشتری لاستیک معیوب را به محل مورد نظر برده و کارشناسی اولیه انجام می گردد. در صورتی که مشخص شود که علت معیوب بودن لاستیک استفاده و نگهداری ناصحیح بوده و شرایط روی کارت گارانتی رعایت نشده است با توافق مشتری تایر به مشتری برگردانده می شود. اما در صورتی که عیب ذاتی تشخیص داده شود و یا عیب لاستیک قابل شناسایی نباشد، تایر از مشتری دریافت و به وی رسید داده می شود. در این رسید به مشتری تعهد داده شده که ظرف مدت 2 هفته نتیجه به وی اعلام گردد.

2- ارسال چند عکس از محل آسیب لاستیک به دفتر مرکزی:
در این مرحله چند عکس از تایر با تمرکز بر قسمت آسیب دیده توسط عاملین و نمایندگان محترم به دفتر مرکزی ارسال می شود. در صورت عدم تشخیص عیب از روی عکس ، تایر معیوب با هزینه شرکت به دفتر مرکزی ارسال می گردد.
3- بررسی عکس ها و یا نمونه تایر و اعلام نتیجه
پس از بررسی عکس ها و یا نمونه تایر توسط کارشناس فنی و خبره داری مجوز بازرسی، نتایج به دفتر مرکزی اعلام می گردد.
4- بررسی نتایج اعلام شده از واحد کارشناسی
5- در صورت اعلام وجود عیب ذاتی طبق نظر مشتری یکی از دو سیاست زیر اتخاذ می گردد:
الف) مبلغی بابت میزان خسارت طبق فرمول زیر به مشتری پرداخت می شود :
فرمول محاسبه خسارت:
(قیمت خرید x درصد سایش آج لاستیک) – (قیمت خرید طبق فاکتور) = وجه خسارت لاستیک به مشتری
تبصره: در صورت عدم رعایت مدت زمان رسیدگی و پرداخت خسارت جریمه تاخیر برای مشتری به نرخ عقود مشارکتی به ازای هر روز دیرکرد محاسبه و مازاد بر خسارت تعیین گردیده و می بایست به مشتری پرداخت گردد.
جریمه تاخیر روزانه = 36500 / ]( مدت به روز ) x (نرخ سود) x (میزان خسارت) [
ب) تعویض لاستیک:
در صورت درخواست مشتری جهت تعویض لاستیک ، نرخ جایگزین مطابق با قیمت فروخته شده پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می گردد.
تبصره: تایرهای با عاج کمتر از 6/1 میلی متر مشمول گارانتی نمی شوند.
6- در صورت عدم تایید عیب ذاتی و اعلام عدم رعایت شرایط نگهداری توسط مشتری، نتیجه بازرسی به نماینده مذکور ارسال و همراه با لاستیک معیوب به مشتری تحویل می گردد.

مدارک مورد نیاز : از شما مصرف کننده محترم تقاضا میشود. مدارک مورد نیاز زیر را به همراه تایر به نمایندگان این بازرگانی ارائه فرمائید.

1- کپی کارت خودرو 2- کپی گواهینامه 3- کارت گارانتی

توجه : تنها به آسیب هایی که ناشی از اشکال در نحوه تولید/کنترل محصول، طرح تایر و یا مواد اولیه باشد خسارت تعلق خواهد گرفت
برخی از آسیب مصرف به شرح ذیل :
• .دوپوستی یا ورم دیواره ناشی از ضربه , کم بادی و یا حمل بار اضافه ویا سرعت بالا که به صورت برامدگی روی دیواره تایر به وجود می آید.
• .آسیب دیدگی و برش آج و دیواره تایر به خاطر برخورد با اشیاء تیز و برنده , موانع و دست انداز و یا گودال و چاله های خیابان و جاده حین رانندگی و همچنین خراشیدگی دیواره و یا کنده شدن آج تایر و سایش نامتقارن در اثر حرکت در جاده های غیر استاندارد و خاکی.
• .آسیب دیدگی و متلاشی شدن ناحیه طوقه به خاطر سوختگی در اثر داغ شده کاسه چرخ ناشی از ترمزهای پیاپی و یا تاب داشتن کاسه چرخ و متلاشی شدن ناحیه طوقه بر اثر خراش , برش , به دلیل جا انداختن نامناسب تایر توسط افراد غیرحرفه ای و همچنین استفاده از رینگ نا مناسب و یا زنگ زده. قبل از نسب تایر جدید حتما دور رینگ تمیز شود و والو جدید نسب گردد.
• . استفاده از تایر غیر همسان در یک محور از لحاظ سایز و عمق آج و نوع طرح آج تایر.
• .سایش های یکطرفه ,کنارهای تایر و یا فقط سایش آج میانی تایر و همچنین پله کردن آج تایر ناشی از تنظیم نبودن باد تایر و یا تنظیم نبودن محورهای خودرو , و یا هرگونه نقص فنی در جلوبدی و کمک فنر خودرو .
• .شکستگی و یا ایجاد ترک در بالای لبه رینگ و دیواره تایر ناشی از کم بادی شدید و یا حمل بار اضافه و حرکت ناگهانی پی در پی (تیکاف )
• .خوردگی و یا هر گونه آسیب ناشی از تماس با مواد شیمیایی و نفتی ، تورم دیواره و یا ترد بخاطر نفوذ روغن، گریس و سایر مواد نفتی که معمولا جهت رینگ کردن تایر استفاده می شود
• . تایرهایی که تو سط مصرف کننده تعمیر و یا روکش شده باشند.
• . استفاده از تایر دست دوم و همچنین مخدوش بودن شماره سریال تایر
• عیوب ایجاد شده در ناحیه ترد و یا دیواره بخاطر استفاده از زنجیر چرخ
• استفاده از تایر در خلاف چرخش استاندارد برای تایرهای جهت دار
• نصب غیر اصولی تایر


Englishفارسی